Jak wybrać dobry catering?


Jak wybrać dobry catering?

Polacy coraz częściej korzystają z usług firm cateringowych. Profesjonalnie przygotowane dania uświetniają organizowane przez nas spotkania, konferencje, wesela, przyjęcia komunijne, imprezy w gronie przyjaciół, a ostatnio również święta spędzane z gronie rodzinnym, takie jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Takie oferty potrafią bardzo ułatwić życie, a nawet uatrakcyjnić przyjęcie – pod warunkiem, że wybierzemy firmę cateringową z namysłem i rozwagą. Jakimi kryteriami należy się kierować –  jak wybrać dobry catering?

Pianka z Tanka - jak wybrać dobry catering w Warszawie

Każdy, kto kiedykolwiek organizował dużą imprezę urodzinową, przyjęcie komunijne, wesele lub świąteczne spotkanie dla całej rodziny, wie, jak wymagające jest takie przedsięwzięcie. Przygotowywanie jedzenia dla wszystkich gości byłoby zadaniem stanowczo przekraczającym możliwości jednej osoby. W dodatku coraz częściej zwraca się uwagę na to, że tego typu uroczystości powinny być przyjemnością dla wszystkich zainteresowanych, okazją do zatrzymania się na chwilę w codziennym pędzie i zajęcie się sobą oraz bliskimi, zamiast spędzać długie godziny w kuchni.

Podział obowiązków w rodzinie nie jest już tak oczywisty i z góry określony, jak kiedyś. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni spełniają się na różnych polach i mają dużo obowiązków związanych z karierą zawodową, rozwojem osobistym oraz rodziną. Trudno znaleźć czas i siłę na to, by przygotować kilka dań dla kilkunastu lub kilkudziesięciu osób. Na szczęście nie musimy tego robić, ponieważ z pomocą przychodzą nam bogate oferty firm cateringowych, które oszczędzą nam kłopotu, przygotowując wybrane potrawy i dostarczając je pod wskazany adres. Jeżeli masz trudności z podjęciem decyzji co do konkretnej firmy, twoja rodzina i znajomi mogą ci doradzić, jak wybrać dobry catering.

Gdy zastanawiasz się jak wybrać dobry catering, przede wszystkim musisz uświadomić sobie jak ważna  jest obsługa i kontakt z personelem. Choć może nam się wydawać, że jest to kwestia drugorzędna w stosunku do smaku dań, w rzeczywistości nasza relacja z pracownikami firmy nie kończy się na ich zamówieniu. To między innymi od podejścia zatrudnionych osób do innych zależy nasza satysfakcja ze współpracy – zwłaszcza, jeśli pracownicy firmy cateringowej będą również zaangażowani do podawania posiłków.

Pianka z Tanka - jak wybrać dobry catering w Warszawie

Świadomość Polaków na temat gastronomii i odżywiania cały czas rośnie. Jeszcze do niedawna zadowalały nas dania wykonane z półproduktów i smażone na głębokim tłuszczu. Dzisiaj coraz częściej interesujemy się kuchnią, chętnie próbujemy nowych smaków, a także więcej podróżujemy, dzięki czemu możemy poznawać lokalne specjały. Wiele czynników wpływa na ciebie, kiedy zastanawiasz się jak wybrać dobry catering. Nie powinieneś jednak wybrać pod naciskiem. Zastanów się na spokojnie.  Zarówno na imprezach, które sami organizujemy, jak i na takich, na które jesteśmy zaproszeni jako goście, oczekujemy prawdziwych, kulinarnych przyjemności. Z tego powodu nie ma sensu decydować się na pierwszą z brzegu firmę cateringową, ponieważ jakość oferowanego przez nią jedzenia może nie być zadowalająca. Jeszcze gorszym pomysłem jest kierowanie się wyłącznie chęcią oszczędności – należy mieć na uwadze fakt, że za ceną najczęściej idzie adekwatna jakość.

Pianka z Tanka - jak wybrać dobry catering w Warszawie

Kiedy już zawęzimy swój wybór do kilku firm, warto dowiedzieć się, co na ich temat mają do powiedzenia poprzedni klienci. Czy są zadowoleni z tego wyboru? Czy są skłonni polecić te usługi lub skorzystać z nich jeszcze raz? Inni internauci mogą poradzić ci jak wybrać dobry catering, a które firmy omijać. To właśnie w internecie najszybciej i najłatwiej dowiemy się, czy produkty stosowane przez wybraną przez nas firmę są świeże i wysokiej jakości, czy kucharz ma talent do gotowania, a także czy przedsiębiorstwo traktuje swoich klientów poważnie: czy jest rzetelne, punktualne i uczciwe.

 

Jeśli znamy kogoś, kto już miał okazję korzystać z usług cateringowych, warto poprosić go o poradę. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas ma inny gust i lubi zajadać się innymi przysmakami, nie każdy może ci więc dobrze poradzić jak wybrać dobry catering.

Zanim zdecydujemy się na zamówienie cateringu, należy zapoznać się z dostępnym menu. Warto pamiętać, że nie istnieje żadne danie, które smakowałoby wszystkim. To, że my sami uwielbiamy rosół i kotlety schabowe, nie oznacza, że nasi goście są do nich nastawieni równie entuzjastycznie. Najlepiej wybrać więc firmę o jak najbardziej różnorodnej karcie dań, a następnie zamówić potrawy trafiające w upodobania naszych przyjaciół i członków rodziny.

Pianka z Tanka - jak wybrać dobry catering w Warszawie

Warto zainteresować się też tym, czy firma ma w swojej ofercie dania przeznaczone dla osób przestrzegających konkretnej diety. Zanim zamówimy wybrane przez siebie dania, dowiedzmy się, czy możemy liczyć na potrawy bezmięsne, bezglutenowe lub bez dodatku cukru. To istotne informacje, które należy wziąć pod uwagę, zastanawiając się jak wybrać dobry catering.

Ostatnią, ale bardzo istotną kwestią jest możliwość spróbowania oferowanych dań. Oczywiście, inne czynniki również są ważne, jednak na pierwszy plan powinien wysuwać się smak potraw. Nie jest wskazane „karmienie” swoich bliskich daniami, których nigdy wcześniej nie próbowaliśmy. Ponadto możliwość skorzystania z degustacji dobrze świadczy o wybranej przez nas firmie – oznacza, że właściciele nie mają nic do ukrycia i uważają smak serwowanych przez siebie dań za najlepszą wizytówkę. Dobrym pomysłem może być także odwiedzenie restauracji bez zapowiedzi i „incognito”, by przekonać się o tym, jaka jest jakość dań serwowanych na co dzień.