Piwo

Najlepsze piwo

w Warszawie

Najlepsze piwo w Warszawie

Najlepsze piwo w Warszawie to piwo nalewane prosto z tanka, które możecie wypić w Piance. Jako jeden z wybranych lokali, których w Warszawie jest zaledwie kilka, posiadamy w ofercie świeże piwo Tyskie Gronie 14-dniowe nalewane prosto z tanka. Jest to wyjątkowe piwo, niezwykle świeże i dzięki przechowywaniu w specjalnych warunkach zachowujące pełnię smaku i aromatu. Jeśli chcesz wypić najlepsze piwo w Warszawie, zapraszamy do Pianki!

Historia

piwa z tanka

Początki technologii Tank Beer datowane są na I połowę lat 80-tych XX wieku i miały miejsce w Holandii. Prekursorem był browarnik Jan Ummels, pracownik browaru Dommelsch, który już wtedy w tej technologii widział rozwiązanie, które w znaczący sposób poprawiało jakość piwa.

Holenderski browar Grolsch pierwsze montaże tanków rozpoczął w 1981r. Obecnie w Holandii ok. 600 lokali należących do SABMillera sprzedaje piwo z tanków (są to takie piwa jak Grolsch czy Pilsner Urquell).

Czeski browar Pilsner Urquell pierwsze montaże tanków rozpoczął w 1994r. Obecnie w Czechach ok. 650 lokali SABMillera sprzedaje piwa z tanków (piwa takie jak PU, Gambrinus, Radegast czy Kozel)

Kompania Piwowarska jako pierwszy browar montuje tanki w Polsce – pierwsze instalacje powstały w 2012 r. na Południu kraju.

 

 

Najlepsze piwo w Warszawie - restauracja Pianka z tanka

 

 

Najlepsze piwo w Warszawie - restauracja Pianka z tanka

Czym jest

piwo Tyskie Gronie 14-dniowe

Tyskie Gronie 14-dniowe jest piwem typu pilzneńskiego, o wyraźnym chmielowym aromacie i szlachetnej goryczce, nasycone dwutlenkiem węgla i dające bogatą pianę

Jest to piwo, które charakteryzuje się wyjątkową świeżością – jest dostarczane do lokalu w 24 godziny od uwarzenia oraz sprzedawane jedynie 14 dni od otwarcia tanka, dzięki czemu zachowuje nie tylko swoją świeżość ale również wyjątkowy smak i aromat.

Nie poddane pasteryzacji, mikrofiltracji ani żadnemu innemu procesowi utrwalania. Stąd piwo z tanka ma tylko 14 dni przydatności do spożycia.

Piwo jest transportowane i przechowywane w specjalnie dostosowanych do tego tankach. Utrzymywana jest w nich idealna, stała temperatura 6 °C  i chroni się przed dostępem powietrza do środka. Dzięki temu piwo 14-dniowe zachowuje pełnię smaku i aromatu. Jest ono naturalnie łagodne dzięki mniejszemu niż zwykle nagazowaniu. Jego wyjątkowa świeżość wyczuwalna jest w każdym łyku.

Porównanie piwa z kega i piwa z tanka

Piwo z kega

 • Piwo pasteryzowane
 • Dostarczane z hurtowni
 • Chłodzenie tylko w instalacji
 • Kontakt piwa z CO2
 • Trwałość piwa po otwarciu kega – 3 dni
 • Straty piwa przy przełączaniu kegów
 • Piwo nasycone dodatkowo CO2

Piwo z tanka

 • Piwo niepasteryzowane
 • Piwo bezpośrednio z browaru
 • Chłodzenie „od browaru – do szklanki”
 • Piwo nie ma kontaktu z tlenem i CO2
 • Trwałość piwa po otwarciu tanka – 14 dni
 • Brak strat piwa przy przełączaniu tanków
 • Piwo bez dodatkowego nasycenia CO2

Piwo z tanka

na wynos

U nas możesz kupić najlepsze piwo w Warszawie z tanka Tyskie 14-dniowe Gronie NA WYNOS.

Jeśli chcesz zabrać świeże piwo ze sobą, teraz jest to możliwe! Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się wyjątkowym smakiem świeżo uwarzonego piwa w domu. Piwo na wynos sprawdzi się także świetnie w roli prezentu dla każdego piwosza.

Jesteśmy pierwszym miejscem w Warszawie, w którym został zainstalowany specjalny system nalewania świeżego piwa na wynos.

Wystarczy kupić u barmana butelkę i poprosić o jej napełnienie. Termin przydatności do spożycia to 24 godziny od momentu nalania.

Prosto z Tanka pyszna Pianka!

 

Najlepsze piwo w Warszawie - restauracja Pianka z tanka

Serdecznie zapraszamy do Pianki, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu na najlepsze piwo w Warszawie. Moglibyśmy opisywać piwo z tanka bez końca, jednak słowa nie są w stanie opisać tego wyjątkowego smaku. Wierzymy, że każdy, kto spróbuje piwa prosto z tanka zakocha się w nim i zgodzi się z nami, że jest to najlepsze piwo w Warszawie.

This post is also available in: angielski